Koło zapasowe ważne w podróży

Jeśli dużo jeździmy po kraju i Europie to warto zakupić sobie konkretne opony. Wybierając cztery sztuki można również zastanowić się nad wyborem takiej samej piątek sztuki, która będzie od tej pory na zapasie. Dobrze mieć dokładnie taką samą oponę, bo w razie awarii nie będziemy odczuwać dyskomfortu z jazdy. Po prostu zmienimy oponę i mamy problem z głowy.

Dojazdówka czy zwykła opona?

W wielu samochodach znajduje się koło dojazdowe. Ma ono swoje wady i zalety. Na pewno zaletą jest miejsce, jakie takie koło potrzebuje w bagażniku. Jeśli jest ważna dla nas przestrzeń albo dodatkowo w samochodzie mamy butle z gazem i teraz koło nie może być na swoim miejscu tylko leży w bagażniku to jak najbardziej będzie ono przydatne. Takie opony http://promo-opony.pl są bardzo wąskie, ale rozmiarowo są dokładnie takie same. Oczywiście felga jest mniejsza, ale i słabsza, dlatego po zmianie koła nie można przekraczać prędkości osiemdziesięciu kilometrów na godzinę. Na takie oponie nie ma zbyt dobrego bieżnika, a bardzo często takie opony od wielu lat leżą bezczynnie, przez co nie są najbezpieczniejszymi rozwiązaniem.

Zwykłą opona na pewno jest bezpieczniejsza, ale jeśli nie mamy miejsca to ona nie będzie dobytym rozwiązaniem. Jeśli natomiast nie mamy samochodu z gazem albo jest to diesel i ma specjalne miejsce na koło zapasowe to warto je zakupić i wozić ze sobą. W razie potrzeby szybko zmienimy oponę i będziemy się cieszyć z całkowicie bezpiecznej jazdy. Po co ryzykować swoje zdrowie i życie tylko, dlatego że chcemy mieć kila litrów więcej przestrzeni w bagażniku? Zdecydowanie lepiej będzie posiadać takie, koło które szybko wymienimy, a na polskich drogach złapanie gumy to żaden problem. Niestety dziura na dziurę to kiepskie efekty dla naszych kół.